Czy bilet zakupiony online jest ważny tylko w dniu zakupu?

Nie, ważność biletu (realizacji) trwa od pierwszego dnia maja do ostatniego dnia sierpnia w godzinach otwarcia parku oraz gdy umożliwia to pogoda. Jeżeli są wątpliwości związane z aktualnym stanem pogody to serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod nr. tel.: 669 160 098.

Czy jeśli jednorazowo zakupię trzy bilety to mogę wykorzystać je w trzech różnych dniach?

Tak, można je wykorzystać w trzech różnych dniach, ważność biletu (realizacji) trwa od pierwszego dnia maja do ostatniego dnia sierpnia w godzinach otwarcia parku oraz gdy umożliwia to pogoda. Jeżeli są wątpliwości związane z aktualnym stanem pogody to serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod nr. tel.: 669 160 098.

Park Linowy - Co to jest?

Park linowy – wszelkiego rodzaju przejścia linowe i przeszkody znajdujące się między drzewami lub na sztucznych słupach na wysokości od 1 do 20 metrów. Wszystkie trasy różnią się złożonością i są przeznaczone zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

Kto odwiedza Park Linowy w Kudowie?

Wszyscy, którzy chcą! Park Linowy Kudowa to aktywne i ciekawe wakacje dla dorosłych i dzieci. Trasy różnią się stopniem trudności i wysokością, co pozwala wybrać trasę dla każdej kategorii odwiedzających. Wszystkie trasy są wyposażone w system asekuracyjny, który gwarantuje bezpieczny pobyt w koronach drzew.

Co jest wymagane, aby odwiedzić Park Linowy Kudowa?

Aby odwiedzić park Linowy w Kudowie, potrzebujesz tylko swojego życzenia. Noś odzież sportową, wygodne trampki i przyjdź do nas. Ograniczeniem podboju trasy może być jedynie niewystarczający wzrost (patrz opis tras), medyczne ograniczenia wysiłku fizycznego, ostatni okres interwencji chirurgicznej. Niektóre projekty parku linowego nie są zaprojektowane dla wagi powyżej 130 kg (np.: aluminiowa drabina). Uczestnik biorący udział w przygodzie na Parku Linowym poniżej 18 roku życia, powinien być z opiekunem, który podpisuje oświadczenie.

Czy to nie niebezpieczne?

Park Linowy Kudowa jest firmą – parkiem, w którym wykorzystywane są podwójne karabińczyki do przepinania co gwarantuje absolutne bezpieczeństwo. Doświadczeni instruktorzy i szczegółowe instrukcje sprawią, że wizyta będzie łatwa i przyjemna.

Czy konstrukcje parku szkodzą drzewom?

Konstrukcja Parku Linowego w Kudowie a w szczególności elementy stalowe nie są w bezpośrednim kontakcie z drzewami (odizolowane) system mocowania Parku Linowego jest całkowicie bezpieczny dla drzew!

Dlaczego istnieją ograniczenia wzrostu w parku linowym w Kudowie, a nie w wieku?

Ważne jest, aby zrozumieć, że ograniczenia wzrostu nie są związane z fizycznymi lub psychologicznymi możliwościami odwiedzających. Wysokość linii asekuracyjnej nie pozwala dzieciom, które nie mieszczą się w wysokości określonej w zasadach użytkowania parku, na samodzielne przypięcie karabińczyka bezpieczeństwa. Jest to ważny punkt techniczny odwiedzania parku linowego.

Opowiedz mi o czasie otwarcia parku?

Czas działania parku linowego zależy od godzin dziennych, pogody, a także od tego, czy impreza odbywa się w określonym parku z zamknięciem tras dla wszystkich uczestników. Uwaga! Kasa kończy obsługę klienta na pół godziny przed zamknięciem parku!

Czy park działa w zimie?

Tak! W sezonie zimowym – czekamy na Ciebie w Parku Linowym Kudowa na ekstremalne przejścia zlodowaconych pasjonatów adrenaliny.

Czy są jakieś ograniczenia dotyczące liczby osób odwiedzających grupę?

Nie ma ograniczeń co do liczby osób na wizytę w grupie. Należy jednak pamiętać, że trasa na raz nie może przekraczać 20 osób. Dlatego, jeśli Twoja firma, grupa zorganizowana przekracza 40 osób, musisz wiedzieć, że uczestnicy, którzy nie są na trasie otrzymują bezpłatne lub płatne urządzenia rozrywkowe (np.: strzelnica paintball lub gokarty terenowe) aby zapewnić ciągłość zabawy.

Czy możesz umówić się na wakacje?

Oczywiście! Mamy duże doświadczenie w organizowaniu imprez na różnych poziomach: imprezy dla dzieci, urodziny, ukończenia studiów, imprezy studenckie i firmowe, szkolenia integracyjne, kurs linowy, a także imprezy plenerowe.

Czy są jakieś ograniczenia fizyczne?

Nie, nie ma żadnych ograniczeń fizycznych! Nasze trasy są całkowicie bezpieczne i zaprojektowane w taki sposób, aby każdy mógł wybrać trasę, która bardziej mu odpowiada lub przejść dowolną trasę. Powinieneś jednak ostrożnie ocenić swoje możliwości i nie mieć przeciwwskazań do aktywności fizycznej. Konieczne jest wezwanie pomocy instruktora, który w razie potrzeby może cię ewakuować za pomocą specjalnego sprzętu (wyciągarki) na ziemię. To jest bezpieczne! Należy pamiętać, że podczas ewakuacji z trasy za pomocą dodatkowego sprzętu wizyta w parku linowym jest uważana za zakończoną na danej trasie jednak można spróbować po tym łatwiejszej trasy.

Czy są jakieś ograniczenia dotyczące wagi i wzrostu?

Limit wagi – nie więcej niż 110 kg (aluminiowa drabina). Ograniczenia wzrostu tylko dla dzieci i młodzieży (patrz rozdział dotyczący wyboru parku).

Czy potrzebujesz specjalnych ubrań?

Noś lekką, wygodną odzież sportową i buty na płaskiej podeszwie z zamkniętym nosem i piętą mocującą, która nie ograniczy ruchów.

Co jeśli pada deszcz?

Park działa zgodnie z aktualną pogodą, czasami w mżącym deszczu, istnieje możliwość wspinania się na trasy, ale podczas złej pogody wszystkich zapraszamy serdecznie na dodatkowe urządzenia rekreacyjne lub przełożenie terminu na późniejszą godzinę lub dzień.

Jak długo wykupiona trasa jest ważna i czym różni się od voucheru?

Wykupiona trasa jest ważna w dniu zakupu, zaś voucher z kolei ma ograniczoną ważność w czasie.