Narnia Kudowa

Narnia Kudowa – Kudowa Zdrój – Przepiękna ścieżka rekreacyjna i zdrowia w baśniowej scenerii.

Dojazd

Altana miłości

Altana miłości – Kudowa Zdrój – Punkt widokowy. Romantyczna drewniana altana, z której można podziwiać panoramiczny widok na Kudowę.

Dojazd

Leśny Lud

Potężny leśny lud pilnujący góry parkowej warty zdjęcia i wypowiedzenia życzenia.

Dojazd

źródło zwane Źródłem Maryi

Źródełko Maryi

Źródełko Maryi – Kudowa Zdrój Leśna kapliczka Matki Boskiej Bolesnej położona w lesie w kierunku Brzozowia. U podnóża wzgórza na którym stoi kapliczka , wypływa źródło zwane Źródłem Maryi.

Dojazd

Ruchoma Szopka Kudowa Zdrój

Ruchoma Szopka

Zlokalizowana w starej sudeckiej chałupie, w której obejrzeć można 250 lipowych ruchomych figurek oraz organy o 270 głosach (piszczałkach) w 10 rejestrach.

Dojazd

Gompa Drophan Ling

Gompa Drophan Ling

Gompa Drophan Ling w Darnkowie – główny budynek ośrodka buddyzmu tybetańskiego tradycji ningmapa. Ośrodek Drophan Ling należy do Związku Buddyjskiego Khordong w Polsce.

Dojazd

Ścieżka dydaktyczna Płazy

Ścieżka dydaktyczna “Płazy”

Ścieżka “Płazy” jest dedykowana miłośnikom. Przedstawia gatunki płazów Gór Stołowych i zapoznaje z cyklem życiowym tych zwierząt. Zapoznaje także z prowadzonym przez PNGS projektem czynnej ochrony płazów. Na chwile odpoczynku wystarczy dla całej rodziny.

Dojazd

apiterapia hobbitowa górka

Hobbitowa Górka – Apiterapia

Skorzystać można z dobrodziejstw apiterapii w pasiece – przeprowadzenia kuracji w domku inhalacyjnym znanym też jako domek api, gdzie oddychać można powietrzem prosto z uli (inhalacje powietrzem z ula).

Więcej

Dojazd

ekocentrum kudowa

Ekocentrum

Ekocentrum Parku Narodowego Gór Stołowych w Kudowie-Zdroju – placówka edukacyjno-muzealna z siedzibą w Kudowie-Zdroju. Ekocentrum jest prowadzone przez Park Narodowy Gór Stołowych.

Dojazd

skalna trupia czaszka

Skalna “Trupia czaszka”

Trupia czaszka jest nazywany z powodu uformowane wiele milionów lat temu przez wodę, oczodoły powstały, ponieważ znajdowały się tam bąble z powietrzem. Zlokalizowana jest poza szlakiem. Skalna czaszka, która położona jest w pobliżu Kopy Śmierci jest jedną z najbardziej popularnych atrakcji na tym szlaku.

Dojście:

– Czaszka położona jest przy niebieskim szlaku.
– Zejście jest między dwoma „małymi narożnikami”
– Jest na wysokości 709 m. n.p.m

Fort Karola

Więcej

Dojazd

Taras Widokowy Radków

Guzowata 501 m n.p.m. z platformą widokową. Taras widokowy z panoramą Szczelińca i Gór Stołowych.

Dojazd

Kamienny stół

Wodospady Młoty

Dojazd