Jak pielęgnować odważnego ducha w twoim dziecku

W tej chwili technologia wygrywa. Wygrywa z matką naturą i przygodami, które zapewnia, sprzedajemy wideo i gry komputerowe, w których dzieci mogą się rozgościć, siedząc przed nimi godzinami. Ponieważ mamy Wakacje, a dzieciaki są poza szkołą, wykorzystaj ten czas, aby wydostać ich na drzewa w epickiej przygodzie na wierzchołkach drzew!

Jesteśmy otwarci przez cały tydzień w wakacje. Zabierz swoje dzieci na najwyższy tor przeszkód, aby wyostrzyć swoje umiejętności i rzucić wyzwanie umysłom, pływając dziko wśród drzew.

Kultywująca przygoda, gdy technologia wygrywa

Być może masz dziecko, które tęskni za nowymi i ekscytującymi doświadczeniami, takimi jak próbowanie nowych potraw, granie w nowym sporcie lub oglądanie nowego środowiska na świeżym powietrzu, ponieważ są po prostu zbyt wygodne na krześle przy użyciu technologii. Jak zatem pomóc rozwijać ducha przygody u dziecka? Czasami potrzeba trochę więcej pozytywnej zachęty i motywacji, aby skłonić ich do wypróbowania nowych rzeczy. Być może dzieci naprawdę chcą przygody i pragną jej, po prostu nie mają wystarczających środków, by o to zapytać, a może jako rodzice i opiekunowie nie potrafimy tego zrobić.

Jako rodzice i opiekunowie musimy znaleźć i zachęcać do przygody nasze dzieci. Tak, jest to część naszego obowiązku, aby zapewnić im bezpieczeństwo i ochronę, ale jednocześnie musimy pomóc im rozwinąć umiejętności poruszania się po świecie, gdy są gotowi do ucieczki z gniazda i samodzielnego podejmowania decyzji. Więc weź je w drzewa i pomóż im rzucić wyzwanie i zdobyć nowe umiejętności!

Używaj swoich słów mądrze!

Kiedy Ty i Twoje Dziecko doświadczacie razem czubków drzew lub jakiejkolwiek przygody w życiu, dobrze jest zawsze badać swoje słowa jako rodzic. Często łatwo jest użyć słowa „nie” lub „bądź ostrożny” i „zwolnij”. Gdy jest to właściwe, spróbuj powstrzymać się od mówienia tych rzeczy i sprawdź, czy daje to Twojemu dziecku więcej pewności siebie.

Kreatywność iskrowa

Większość dzieci z natury jest ciekawa i kreatywna na całym świecie – chcą wiedzieć „jak” i dlaczego ”rzeczy. Wiosenna przerwa, która sprawi, że Twoje dziecko będzie na zewnątrz i na drzewach, zwróci uwagę na ich kreatywną naturę, która stwarza nowe możliwości nauki i przygody.

Decyzje są lepsze

Kiedy dzieci są na zewnątrz, wśród drzew i przygód, stają się lepsze w podejmowaniu decyzji. Ponieważ przygody często stwarzają okazje do niepowodzeń i błędów, dzieci mogą lepiej oceniać wybory i podejmować lepsze decyzje. W naszym parku na wierzchołkach drzew będą musieli zmierzyć się z przeszkodami i wyborami, w jaki sposób je wypełnić, a dzięki wsparciu i przewodnictwu uczą się podejmować lepsze decyzje.

Kultywowanie przygody w naszych dzieciach jest tak proste, jak przebudowy i rozwijanie możliwości przygody, używając słów, które rozpalają przygodę i nie przeszkadzają w tym, wywołując kreatywność, wyciągając je i przygotowując na te doświadczenia.