Jak przygotować się na wizytę w Parku Linowym

Aktywny wypoczynek

Wraz z rodziną, emocje i świetna zabawa robią swoje, parki linowe są jedną z bardziej ulubionych form spędzania wolnego czasu. Wiedzieć przed wizytą w parku linowym jak się na nią przygotować.

Park Linowy Kudowa – jak to działa tak na prawdę?

Wybrać trasę, a po tym nadszedł czas, by założyć na siebie sprzęt wspinaczkowy (osobistej asekuracji). Pomaga nam w tym przeszkolona na najwyższym poziomie instruktorzy. Sprzęt, który otrzymujemy, składa się z kilku bardzo ważnych elementów. Najważniejszy element stanowi uprząż (pot. uprząż alpinistyczna), najczęściej biodrowa, uprząż całościowa najczęściej jest wykorzystywana dla dzieci. Każda uprząż wyposażona jest w lonże z dwoma karabinkami automatycznymi, którymi przypinamy się do lin asekuracyjnych, a także w jedną lonżę z bloczkiem do tyrolek. Kask, który w razie potrzeby ochroni naszą głowę. Po otrzymaniu sprzętu przechodzimy szkolenie, na którym dowiemy się, jak go używać. Kiedy już zapoznamy się z zasadami bezpieczeństwa, możemy śmiało ruszać na wybraną trasę!

Jak się ubrać do parku linowego?

Dobór odpowiedniego ubioru do parku nie jest sprawą oczywistą. Wiele osób korzysta z parków linowych, będąc w klapkach (wygodniej gdy idziemy na dłuższe) albo sukienkach (wieczory panieńskie), co niestety wpływa niekorzystnie na kwestie bezpieczeństwa. Generalnie obowiązuje ubiór sportowy – nada się zwykły dres lub krótkie spodenki i koszulka z krótkim rękawkiem, które zapewnią nam dużą wygodę oraz swobodę ruchów. Buty powinny dobrze trzymać się stopy i w całości ją zakrywać, co uchroni nas przed niepotrzebnymi otarciami. Osoby posiadające długie włosy – mowa tutaj przede wszystkim o paniach – powinny zabrać ze sobą gumkę do włosów. Dzięki temu unikniemy sytuacji, w której włosy wkręcą się nam, np. w bloczek. Poruszając się po parku, częstokroć możemy odczuć ból dłoni lub zauważyć drobne otarcia. Warto więc zabrać ze sobą rękawiczki.