Rozwijanie liderów z kursem linowym

Niezależnie od kontekstu, rozwój młodych liderów wymaga pewnego stopnia intencjonalności. Potrzebujesz strategii, w przeciwnym razie twoja nadzieja na rozwój „jutrzejszych przywódców” nie przyniesie rezultatu.

Mówi się, że nie ma czegoś takiego jak złe drużyny – tylko źli przywódcy. Innymi słowy, firma będzie tak samo skuteczna jak ich liderzy. Nawet w przypadku większych podmiotów i korporacji ważne jest ustanowienie procesu rozwoju przywództwa, aby upewnić się, że firma będzie odnosić sukcesy przez wiele lat. Musisz zaszczepić młodym pracownikom pasję i entuzjazm, aby stworzyć kulturę, którą ludzie są podekscytowani. Ta pozytywna, optymistyczna kultura zaczyna się od góry w dół; jeśli twoje kierownictwo nie kupuje, twoi robotnicy na pewno nie zamierzają tego robić!

Dzisiejszy blog, jak już zapewne zauważyłeś, dotyczy tego, jak możesz rozwijać młodych liderów w swoim miejscu pracy. Chociaż wiele wskazówek, które dostarczamy, wykracza poza miejsce pracy, mamy nadzieję, że będziesz mógł z nich korzystać bez względu na kontekst.

Cieszymy się, że możemy zaoferować jeden z parków linowych w kraju. Park przygody na wierzchołkach drzew obejmuje przeszkody, linie zjazdowe i kursy linowe – wszystko wysoko nad ziemią wśród drzew! W naszym parku linowym mamy ponad 30 platform i linii zip, siedem kursów oraz park Junior dla dzieci w wieku od 4 do 7 lat! Dzięki trzem różnym poziomom trudności dla ludzi o różnych umiejętnościach, prawie wszyscy w twojej grupie lub rodzinie będą mogli cieszyć się jednocześnie doświadczając wyjątkowego wyzwania!

Wskazówki dla rozwijających liderów
Teraz, gdy ustaliliśmy, że oferujemy przygodę w naszym parku w odróżnieniu od innych, porozmawiajmy o rozwoju liderów i jak nasz kurs linowy może odegrać pewną rolę!

Zaszczepienie z pewnością

Zaufanie to zabawna, kapryśna rzecz, prawda? Pewnego dnia masz go i czujesz się praktycznie niezniszczalny, a następny najbardziej przyziemny z przeszkód może sprawić, że poczujesz się jak rzucanie ręcznikiem i wymachiwanie białą flagą. I choć wszyscy różnią się pod względem poczucia własnej wartości i skuteczności, pewnym sposobem na zapewnienie, że nie rozwijasz młodych liderów, nie jest umocnienie ich zaufaniem, którego potrzebują, aby zacząć, a także prowadzić.

Jeśli masz szczególnie młodych liderów, w tym sensie, że ich siła robocza jest wyraźnie wyższa od nich, jedna z największych przeszkód, z jakimi będą musieli się zmierzyć, nie czuje się upoważniona do przewodzenia tym, którzy są starsi od nich. To jest problem, ponieważ oni są, wiesz, odpowiedzialni! Dlatego tak ważne jest, aby dać swoim liderom uprawnienia do radzenia sobie z sytuacjami zgodnie z ich najlepszą oceną (oczywiście zgodnie ze standardami firmy). Można to zrobić poprzez wzmocnienie godnego pochwały zachowania, ceremonii wręczenia nagród w celu uznania osiągnięć oraz w inny sposób specyficzny dla własnej korporacji.

Podaj przykład

Powyższy punkt ładnie prowadzi do tego – jednym z najlepszych sposobów rozwijania młodych liderów jest praktykowanie tego, co głosisz. Nie ustawiaj dobrego przykładu w 99% przypadków; rób to cały czas. Niezależnie od tego, czy masz do czynienia z młodymi profesjonalistami w miejscu pracy, młodzieżową drużyną baseballową, czy z własnymi dziećmi – chodzi o to, że młodzi ludzie szybko zauważą, co mogą i czego nie mogą uciec. Oczywiście chcesz, aby Twoi pracownicy sami dawali przykład nowym pracownikom. Ale znowu takie rzeczy zaczynają się od góry.

 

Niech same podejmą decyzje – a nie popadnie w “Mikrozarządzanie”

Innym kluczem do rozwoju młodych liderów w świecie biznesu jest umożliwienie im samodzielności w podejmowaniu decyzji. Zaczyna się od ciebie, zakładając, że jesteś ich przełożonym. Zaczyna się od twojego zdecydowanego wysiłku, aby nie mikrozarządzać. Może to być trudne do uniknięcia, zwłaszcza, gdy masz silne pragnienie, aby twoi młodzi ludzie dobrze sobie radzili. Ale musisz być gotów pozwolić im na podejmowanie własnych decyzji, nawet jeśli oznacza to pozwolenie im na popełnianie własnych błędów od czasu do czasu! Nauka lekcji „na własnej skórze” może nie być przyjemna dla nikogo, ale ciężkie lekcje często sprawiają, że najlepsi nauczyciele.

 

Upewnij się, że czują się dowartościowani

Jeśli chcesz, aby twoje młode talenty trzymały się i rozwijały w liderów światowej klasy, musisz sprawić, by były warte swojej wartości. Większość z nich, jeśli są rzeczywiście utalentowani, będzie miała pewien sens, że są wyjątkowi. Oznacza to, że mogą odczuwać potrzebę sprawdzenia, jak zielona trawa jest po drugiej stronie ogrodzenia – jeśli nie upewnisz się, że czują się kochani i cenieni.

Jeśli jesteście w okolicach Kudowy, gorąco zachęcamy do zapoznania się z naszym lokalnym parkiem linowym, położonym wysoko wśród drzew.